Zodpovednosť za čistotu slova pre tvorivý skutok

Človek sa pohráva so slovami, vie, že slovo robí džentlmena, zdobeného skutkami. V dnešných časoch sme obeťou dievčenských záležitostí, jedno, čo v nohaviciach nosíš.

Pravda …môže byť dočasná, chvíľková – pudová a zodpovednosť – večná, ktorá spúšťa základné informácie dokonalosti kvantového poľa. Pravda má štyri časti, aby prežila: myseľ, slovo, skutok, odbornosť.

 1. Myseľ je kontrolovaná trikrát: si Božím dieťaťom
 2. stíš sa
 3. dávam všetkému čas
 4. Slovo je kontrolované štyrikrát: pre plodnosť života
 5. pre prijatie blížneho
 6. pre prijatie nového pokrokového slova – nápad
 7. slovo Božie žije sedem dní v týždni
 8. Skutok je kontrolovaný trikrát: pre zákazku života
 9. pre múdrosť života
 10. pre vytrvalosť života
 11. Odbornosť je kontrolovaná štyrikrát: pre zvládnutie nového pokrokového učiva v praxi života
 12. pre vyššie Ja v rutine života
 13. pre kraľovanie myšlienkami, slovami, skutkami, odbornosťou života
 14. pre zdravú psychiku a fyziku riadenú kvantovým poľom života

Čas preverí každého, ako sa zapíše do histórie, predstaví nám džentlmena, aj toho, kto na ceste vývoja zaspal v dievčenských radovánkach predal seba, blížnych, rodinu, obec, štát, kontinent, planétu Zem. Záležitosti dokonalého procesu každého dobehnú, sme jedným celkom na planéte Zem, sedem dní v týždni, pripomeňme prvky päť – cípej hviezdy podľa glóbusu planéty Zem pre funkčné orgány tela:

 1. Ázia: pľúca, hrubé črevo, čuch, afrodiziakum života, energia prvku kov
 2. Amerika: obličky, močový mechúr, sluch, hudba života, energia prvku voda
 3. Európa: pečeň, žlčník, zrak, tanec života, energia prvku strom (drevo)
 4. Afrika: srdce, tenké črevo, učenie života, energia prvku oheň
 5. Austrália: žalúdok, pankreas, slezina, rutina života (trávenie), energia prvku zem
 6. Severný pól: rozum, um, vyššie Ja v zodpovednosti, energia prvku svetla
 7. Južný pól: plodnosť života, prvok bonusu Božieho dieťaťa

Radi zodpovednosť hádžeme na druhých, socializmus pominul, kde sme verili v zázemie: ten urobí to, a on urobí toto, všetci toho zvládneme moc, aby sme žili v čestnej spoločnosti. Tu sa mi ponúkajú dve slová: Česko – Slovensko = česť slov pre nové rána pre tvorivú spoločnosť, písmeno ť napomína: ,,vyhraj sa v praxi, vychytaj muchy“, zažiješ skvelý pocit dňa, si úspešný vynálezca pre raj na zemi – džentlmen, jedno, čo v nohaviciach nosíš. Chyťme sa príležitosti pre kolobeh života:

 1. myseľ: duchovný vodca, nádej, zima, sýpka, vzduch
 2. slovo: politický vodca, viera, jar, siať, oheň
 3. skutok: lekár špecialista, láska, leto, pestovať, voda
 4. odbornosť: prevencia, revízia, život jesene žne zem

Buďme k sebe úprimní, listujme v histórii, vidíme a počujeme džentlmenov, ale aj prešľapy v sebe a okolo seba, ktoré nás stoja veľa peňazí, ničia česť a zdravie a mnohokrát aj život. Vychytajme muchy v praxi, máme historickú štvrtú možnosť hovoria historici o postavení hviezd na oblohe, stáť sa slobodnými pre česť slov. Čestný človek pri práci má čistý, prítomný pohľad, svoj pohľad klopí pred novými výzvami budúcnosti, aby uspel v novej skúške, pohľadom sa ukotví na matičke Zem. Zrada, klam, sa stali výsmechom dievčenských záležitostí, kde naivnosť dôvery v zodpovednosť je vzduchom v prázdnych mysliach v duchovnej sýpke pre zimu spiaceho človeka, pracujú so živlom vzduch – hurikán, vždy urobia neplechu, stáli sa predajnými dievčatami doby, bordel nemá statiku, spadne ako domček z karát, jedno, čo v nohaviciach nosíš. Odbornosť je prevenciou, revíziou jesene života, žne Zem úspechu civilizácie na planéte Zem. Pýtam sa: prežijú džentlmeni? Viď vetu: Tlmení žien nájdeš detail, dieru svetla v pokroku – pridaný dĺžeň a mäkké i. Slovo žena znamená dokonalý umelecký skutok.

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 08.03.2022

Vytlačiť Vytlačiť