Živočíšna duchovná liečba slova.

Všetko má svoje jadro. Zdravé alebo choré. Zdravé jadro, drží statika. Choré jadro drží diagnóza. Každé jadro má svoju kráľovnú, ako úľ, mravenisko … .
Ako sa to týka človeka? Každé „nie“ má svoje áno. Každé „nie“ je včielka, mravček a má svoju kráľovnú, ktoré majú presne stanovenú činnosť.
Keď som bola malá, smiali sme sa na Marťanoch, že prídu a ovládnu nás. Prišli satelity, vysielače, elektronika, ktoré prenášajú zvukové a obrazové informácie. Zvukové informácie, aby sme počuli, obrazové informácie , aby sme videli.
Keď človeka prepadne emócia „nie“, je to tak, akoby sme videli uletené včely z úľa. Potrebujú starostlivosť, chytiť včeliu kráľovnú, dať ju do úľa a ostatné včely prídu do úľa a slúžia kráľovnej. To je, keď veci priebežne riešime, posilňujeme organizmus. Nachádzame nové a nové nápady – roje včiel. Keď človek nehľadá riešenia, mravčia kráľovná vytvorí mravenisko, kde mravčeky slúžia. Až sa objaví choroba, to človek nesiahal po riešeniach, ale sa uspokojil s kritikou … s emóciou „nie“, neriešil to. Tam, kde je kráľovná nemá úľ, tam je ložisko choroby – neriešené, nepoznané.
Nerealizovaný nápad na človeku sedí ako roj, keď človek zomrie, roje sa posúvajú ďalej, nájdu si novú obeť. Takúto obeť nazvali posadnutosť. Tento človek nevie, nenaučil sa používať prehrávač duše – energia stojí a vytvorí diagnózu.
Preto majme úctu ku všetkému. Každé „nie,“ je začiatok cesty, kde sa objavil mravec, včielka, alebo ich kráľovná, ktorá potrebuje svoj priestor. Preto majme pravú úctu ku krížu. Každé „nie“, má svoje „áno“ – kvalitu, tak nazývame výšku kríža. Šírku kríža, nazývame cit. Cit ku slovu činnosti, ktorá sa skladá zo slov receptu, projektu, návodu na použitie, ktorý je vytvorený časom: Myšlienky – zimné znamenia, slová – jarné znamenia, skutky – letné znamenia a odovzdávanie informácií – jesenné znamenia.
Včas stavajme svoje kríže, máje, satelity, vysielače, aby sme počuli príkazy kráľovnej činnosti pokroku pre človeka. Akonáhle má rozum rešpekt pred nevedomosťou, pred emóciou „nie“, kraľuje tam duša človeka, aby našla informáciu, (e) liek života, našla „áno“ – správne slová, ktoré tvoria činnosť. Silný a múdry jedinec slova receptu, projektu a návodu na použitie posunie ich do reality. Postaví na nich svoj život.
Slabý jedinec vytvorí roj, alebo mravenisko. Keď takýto človek zomrie, hľadajú nový zdroj výživy, kde je duša, živý človek. Tak presadnú na nevedomého pyšného, ktorý sa chváli svojim výkonom, alebo človeka, ktorý sa ľutuje, je ľutovaný… . Tak pritiahne na seba, takýto roj, mravenisko, ktoré sa chce tiež realizovať.
Silný múdry jedinec zdolá takýto roj, mravenisko, cez mravčiu, alebo včelu činnosť. Ako náhle človek oslavuje svoje víťazstvo, prepadne ho roj, nových nerealizovaných odbornosti s kráľovnou. Kráľovná je ložisko, zdroj informácií receptu, projektu, návodu na použitie.
Buďme pokorní slova. Každé slovo má svoju kráľovnú. Realizované slovo je sila, ktorá sa podpíše pod zdravie, šťastie a psychickú pohodu. Preto slová berme ako plynový a brzdový pedál. PROSME a ĎAKUJME, aby nám po tele v žilách prúdilo pochopenie: Nájdený recept, projekt, návod na použitie, ináč v sebe živíš roj nevyužitej sily, alebo mravenisko poctivých odborníkov s kráľovnou. Dávaš priestor diagnóze.
Verím, že človek je pripravený čeliť zodpovednosti, ktorá bola daná človeku: PROS a ĎAKUJ za informácie, ktoré dajú do pohybu telo, až tancuje podľa noty: Receptu, projektu, návodu na použitie. Tak, zvládneš svoju olympiádu, si víťaz sám pre seba, sláviš svoje zdravie, šťastie a psychickú pohodu.
Klopme na pomyslený bod , z ktorého nám vychádza emócia „nie“, je to palivo, plyn pre nové neodhalené recepty, projekty, návody na použitie. Tak nájdeme cieľ, brzdový pedál – svoju spokojnosť – vedomosť v odbornosti.
S pozdravom a úctou Anna Matejová
V Bardejove 08.06.2017— Anna Matejová

Vytlačiť Vytlačiť