Začiatok – čierny a koniec – biely

Emócie človeka sú čiernobielymi, označujú cestu z tmy do svetla pre rozkvet farieb: ,,novovek článok z 26.02.2022″.

Poznáme dve emócie: emócia tmy – emócia Nie, ženícha človeka – ženích v čiernom obleku je duchom tela, ktorý je našou psychikou, stíšením fyziky duch tela aktivuje nový program svetla a emócia svetla – emócia Áno, ktorá je našou fyzikou – nevestou v bielych šatách, aby čistotou žiarila pre telo ducha. Stíš sa, aby jeden duch, ktorý vládne tvojmu telu, otváral cestu poznania, čistotu dokonalosti Boha Univerzum. Emócia kritiky je emóciou nečistôt rozpadu pre telo nepoužívaného, zanedbávaného ducha pravdy, opakované negatívne historky vyživujeme spomienkami a tak človek zakrpatie bez prítomnej výživy ducha pravdy, človek nežije v prítomnosti, prítomnosť je zanedbaná, duch pravdy prestane pracovať, zostáva v minulosti, nevidí kroky vpred. Zo zlého sa máme poučiť, uvedomiť si, že je to energia rozpadu – puzzle z koľkých dielov?

Vesmír je dokonale zoradený tak ako planéta Zem. Ako nám fungujú orgány? Na koľko častí – puzzle, máme v prítomnej chvíli rozdelené orgány tela? Poďme sa na to spoločne pozrieť a uvažujme:

  1. Zákazka života: pľúca, hrubé črevo – Ázia, koľko má Ázia štátov, na koľko dielov je rozbitá harmónia orgánov pľúc, hrubého čreva! Ukotvíme si v sebe harmóniu orgánov pre zákazku života?
  2. Múdrosť života: obličky, močový mechúr – Amerika je jedným dielom, kolóniou zbohatlíkov, ukradnuté územie vyvraždených indiánov znázorňuje pošliapanú múdrosť človeka, sú to naše obličky, močový mechúr! Ukotvíme si v sebe harmonický orgán múdrosťou?
  3. Vytrvalosť života: pečeň, žlčník – Európa, koľko má Európa štátov, na koľko dielov je rozbitá harmónia orgánov pečene a žlčníka! Ukotvíme si v sebe harmóniu orgánov vytrvalosťou?
  4. Prax života: srdce, tenké črevo – Afrika, koľko má Afrika štátov, na koľko dielov je rozbitá harmónia orgánov srdca, tenkého čreva! Ukotvíme si v sebe harmóniu orgánov praxou života?
  5. Vyššie Ja života: žalúdok, pankreas, slezina – Austrália, na koľko dielov je rozbitá, otrhaná, ponorená harmónia orgánov žalúdka, pankreasu, sleziny! Ukotvíme si v sebe harmóniu orgánov svojím vyšším Ja?
  6. Kraľovanie myšlienkami, slovami, skutkami, odbornosťou: mozog, um – Severný pól, zamrznutý bod, ktorý treba pomaly rozmrazovať detskou zvedavosťou. Si zvedavým? Dôveruješ, ale preveruješ? Rozmrazuješ si Severný pól, aktivuješ si nové programy. Kedy sú polárne noci – nevieš a kedy sú polárne dni – vieš, učíš sa, stávaš sa odborníkom v praxi života, používaš svoj mozog pre svetlo – um.
  7. Zdravá psychika, zdravá fyzika: hormonálny systém – Južný pól, zamrznutý bod, ktorý treba pomaly rozmrazovať svojou plodnou aktivitou. Máš plodné remeslo? Vychytávaš remeslo svojou zručnosťou? Rozmrazuješ si Južný pól, máš plodné nové programy. Kedy máš polárne noci – hľadáš nové nápady a kedy máš polárne dni – realizuješ nové nápady, si zrelým v praxi, si odborníkom života, máš zdravý hormonálny systém.

Vždy budú polárne noci a polárne dni emóciami, kde si budeme môcť svoje gény aktivovať pre seba, rodinu, obec, kontinent, aby planéta Zem s človekom rozkvitala: v zákazke života – Ázia, v múdrosti života – Amerika, vo vytrvalosti života – Európa, v praxi života – Afrika, vo vyššom Ja života – Austrália, pre kraľovanie svojich myšlienok, slov, skutkov v odbornosti – Severný pól, pre zdravú psychiku a fyziku – Južný pól. Všetko je dané Bohom Univerzum, aby sa človek sýtil svetlom. Kritika je rozpadom, pádom do temna, kde ťaháš seba, rodinu, obec, kontinent, planétu Zem. Detská zvedavosť v praxi znamená: ,,otváranie dverí z temna do svetla“.

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 20.05.2022

Konzultant. Beáta Vojčíková

Vytlačiť Vytlačiť