Za všetkým sa učíme počuť a vidieť plod života: „Počuť slovo, vidieť prevedenie.“

Hovoríme o výške, šírke a dĺžke, o rešpekte ku krížu. Každý z nás sa stretol s krížom. Dnes Vám ho predstavím v plnej úcte pre každého človeka.
Čo znamená počuť a vidieť? Počuť znamená cítiť silu, aby som to mohol vedieť hmatateľne uskutočniť. Hovoríme o dĺžke.
Kedy človek prestal počuť a vidieť? Prichádzať o dĺžku? Vyzerá to tak, že pred 2500 rokmi človek zaspal v ríši Babylonskej. Vtedy, sa hvezdári rozhodli vypustiť z hviezdnej elipsy jedno znamenie, a druhé prekrútili. Znamenie, ktoré vynechali, sa volá Hadonos. Hadonos má vo hviezdnej elipse na starosti bezchybné odovzdanie v prítomnej chvíli. Druhý zásah, ktorý urobili Babylončania, bolo to,že znamenie BÝKA vymenili s BARANOM. Vo hviezdnej oblohe ide najprv BÝK a potom BARAN. Za poriadne slovo sa máme biť ako býk v aréne, ide predsa o život človeka. Výška je kvalita života a  v šírke života získavame cit. Tak sa pasieme ako baranček boží: „Čítame recepty, projekty, návody na použitie.“ Len tak znamenie Blížencov má ten správny efekt novej Jari – pokroku človeka.
Takto si každý vie slovo overiť, skontrolovať, byť revízny technik pri každej príležitosti, keď prejde učením. Stávaš sa Rakom. Pristúpiš k realizácii slova, receptu, projektu, návodu na použitie. Výdrž pri realizovaní slova, receptu, projektu, návodu na použitie, sa volá kráľ: si v znamení Leva: Stávaš sa čistou Pannou, keď svoju prácu robíš dekoratívne, prešiel si vytrvalým učením. Tak si prešiel znameniami leta svojej originality, výšky, kvality remesla a šírky citu k remeslu.
Jesenné znamenia si držia svoj odkaz pokroku človeka. Váhy ohlasujú večné trenie nespokojnosti a poukazujú na chvíľkovú spokojnosť, ktorú sme nazvali modernizácia. Pokračujeme so Škorpiónom, malým nedostatkom, ktorý vieme rýchlo odstrániť. Nasleduje Hadonos, čisté bezchybné odovzdanie, červený diplom vytvára v človeku čistú kvalitnú krv človeka. Čistú prevedenú činnosť kontroluje Strelec.
Očkom strel, a rýchlo prechádzaj znameniami. Tam, kde si sa z miesta nepohol, energia zastala. Myslenie pre modernizáciu si podcenil, vládcovia znamenia zimy u teba spia. Aj to vidno, ako podáš slovo blížnym, je to tvoja aréna, vedieš neplodné reči. Zmárnil si v sebe vládcoch jari. Ak utekáš od činnosti a spoliehaš sa na druhých – znamenia leta si vyškrtol zo svojho života, odstrániš v sebe cit. Energia má svoju spravodlivosť – jeseň. Malé chybičky za krátky čas odstrániš, ale veľké chyby potrebujú dlhší čas, aby si zvládol zlatú cestu okolo slnka. Touto zlatou cestou, ide každý sám za seba.
Potrebuješ vedieť, že Kozorožec je naše ego, ktoré potrebuješ formovať. Keď si uvedomuješ, že všetko má svoj poriadok, už si v znamení Vodnára, vieš, že máš neokysličenú krv, ktorá sa nabíja zvedavosťou, všetko robené, vytvorené na mieru. Nápady ťa informujú, hovoria, že si už v znamení Rýb. Opúšťaš vnútorné ľady vládcov zimy, prebúdzaš v sebe slovo, aby prišiel pohyb – JAR.
Každý z nás môže byť plodnou matkou, v ruke držíš recept, projekt, návod na použitie. Chce to tvoju zvedavú myseľ a tvoj zvedavý ukazovák. Dáš nápadu, novej myšlienke zloženú zo slova, život, priestor na nový pokrokový zrod? Naučíš sa to. Alebo ignoruješ? Rozdávaš smrť – kritizuješ, usmrcuješ Ježiša Krista v sebe. Zabíjaš v sebe vynaliezavosť pokroku.
Držíme na svojich rukách mŕtveho Ježiša Krista. Cudzí recept, projekt, návod na použitie, tebou nerealizovaný. Živé slovo je precítená energia, tebou urobená.
Ľudia sa odvolávajú na historickú udalosť pred 2100 rokmi, inscenáciu o Ježišovi Kristovi a jeho Matke. Aj túto historku treba dať na správnu mieru pochopenia, aby každého vyživovala správne. Tak prebudila ľud z hlbokého spánku nevedomosti. Ježiš znamená – mať živé slovo. A slovo Kristus znamená – predviesť, uskutočniť, ukázať, stať sa vynálezcom. Tak sa môže každý stať plodnou Matkou, naučiť sa, držať v rukách Ježiša Krista, svoju nevedomosť slova a Krista v sebe, svoju nešikovnosť trénovať a stať sa šikovným – vynaliezavým človekom. Nadobúdať cit – šírku svojho života: Citlivosť svojich prstov, a kvalitu – výšku svojho života. To znamená, že slovo stále predvádzame: Rutina života. Stále treba niečo robiť, pohybovať sa, aby sme nezhrdzaveli, olejujeme sa. Svaly, ktoré človek nepoužíva, začnú sa oslabovať, prestanú sa okysličovať. Hovorí sa: “Buďte ako deti, stále sa pohybujte”.
Stále hovoríme o slove a skutku. O slove myslenom, povedanom a urobenom. Slovo sa nám nepáči, vtedy počujeme i vidíme na sebe, že niečo nie je v poriadku. Dočinenia máme so svojou neokysličenou krvou. Stiahnime zadok, brucho, lopatky k sebe, bradu dole a pomaly pokojne dýchajme s myšlienkou: Aj toto potrebujem robiť na svoju mieru pre seba, aj pre svojich blížnych. Takto plním svoje poslanie: výšky, šírky a dĺžky. Milujem svojho blížneho, ako seba samého, pre rast v plnom rozkvete, lebo rešpektujem tvary a farby svojich blížnych, im šité na mieru. Každý sa potrebuje sám zdokonaľovať, cítiť silu pre svoj rozkvet. Nemožno nikoho nútiť, energia ublíži.
Energia voči každému je dokonalý laser ľudskej mysle. Zvedavosť doplňuje energiu: Tankuje. Zberá neokysličenú krv, aby srdce naplnila a z duše odovzdala tajomstvá. Duša je dokonalý internet. Človek naberá na sile: Prijíma silu. Informáciou vydáva silu, robí si pavúka, ukladá energiu ako do banky. Aké požičiaš, také sa ti vráti. Dokonalosť života sa skladá: Myslí, je to zima, rozprávaj je jar, trénuj je leto, uč je jeseň života.
Naučme sa používať dokonalý laser. Buďme zvedaví ako deti, aby sme sa energiou zásobili, ako benzín do plnej nádrže. To značí, že mám každý detail zaznamenaný a môžem ho s láskou predviesť, aby žiarila práca dobrotou.
Sú ľudia obľúbení majú roztočenú vonkajšiu energiu. Sú ľudia neobľúbení, ty viac pracujú s vnútornou energiou. Obidve energie by mali bezchybne pracovať. Z toho si robíme duchovný kyslík. Duchovný kyslík znamená, byť v obraze. Vedieť, čo sa o do mňa vyžaduje, aby dielo mojich rúk malo úžitok pre mňa a mojich blížnych.
Prekonáme zverstvo, život bez rozumu a výhovorky zneužívania, že sú ľudia bez srdca? Srdce mechanicky stískame, keď sa zamýšľame pri emócii nie, pri nespokojnosti. Srdce otvárame pri emócii áno. Preto prosme a ďakujme, pomáhajme mechanicky posilňovať srdce, aby sme dosahovali výšku kvality života. Šírku citu života a dĺžku prechádzať elipsou cez trinásť znamení okolo slnka.
V prítomnej chvíli si tvoríš miazgu, ktorá tká niť života zo slnka – zvedavosti, tak nám následne zostáva stopa života, voláme ju letokruhy: Poznanie života? Nepoznanie – ignorovanie života?Tu nachádzame svoj strom poznania. Strom poznania ukazuje jedinca v jeho kvalite života. V prítomnej chvíli jasne ukazuje jeho zdravie, šťastie a psychickú pohodu, s akým citom, do akej šírky zasahoval.
S pozdravom a úctou Matejová
V Bardejove 22.05.2017— Anna Matejová

Vytlačiť Vytlačiť