Tatranské štíty

Tatranské štíty.

Tento krát sa oprieme o rozprávku obrov Tatranských štítov. Dá sa ísť pekne do hĺbky v danej rozprávke. Ja som si vybrala len jednotlivé úryvky. Celistvosť v rozprávke je ukázaná ľudská pýcha- vyhnanie ľudí z raja.

Hĺbka rozprávky je o cnostiach človeka. Hlavné postavy lásky: „Hrdosť a Kráľova Hoľa.“ Vyznanie lásky, podaný sľub vernosti, zlomil pán vládca, nimi zvolený.

Každá žena je zaľúbená do Hrdosti a každý muž do Kráľovej Holi.

Pretože vládca nedostal srdce Kráľovej Hole, vydal nariadenie, ktorému sa mali všetci podriadiť: „Každý si vyberie partnera s ktorým bude žiť naveky.“

Rozprávka o Tatranských obroch presne vystihuje náš život tu na zemi. Je presne šitý na mieru vlády a nadvlády človeka. Zostal z toho iba návyk. Po rokoch telo kamenie a človek si vyrobí väzenie. Myseľ je ako vták, telo kamenné- nehybné.

Táto rozprávka končí Bielym a Čiernym Váhom. Pozrime sa na hĺbku slov biely a čierny. Poďme spolu lámať ľady zázračných slov, ktoré rozhodujú o človeku.

Napíšme si slovo biely, použijeme cit emócie, nastane reakcia. To slovo zmení charakter napríklad takto: „ a biely“, bežné hrdé dokazovanie niečoho, niekoho.

Napíšme si slovo čierny, použijeme cit emócie, nastane reakcia. To slovo zmení charakter napríklad takto: „ o čierny“, bežné zlomenie človeka, dokazovanie obvinenia niečoho, niekoho.

Hráme sa so slovíčkom s pridanou emóciou: „a biely.“ Lomené slovo čítame odzadu, podľa lupienkov ruže. „Yle iba“ Zamyslime sa na význame slov, ako to rozprávali naši predkovia. V Poľsku sa stretávame so slovíčkom aj dnes, yle iba- pýtame sa: „koľko stojí?“

Čoho ? Peňazí, času, odvahy, skromnosti, múdrosti, tréningu… , aby človek dosiahol poznanie, vrchol remesla.

Hráme sa so slovíčkom s pridanou emóciou: „o čierny.“ Lomené slovo čítame odzadu, podľa lupienkov ruže. „ynre ičo“ Zamyslíme sa na význame slov, ako to rozprávajú naši úradníci, keď zo slovka vytratili úcta k písmenu r? Zostáva tam len tvrdosť srdca človeka, kde „r“ ako remeslo, robota je slov: „yne ičo“ , nemáš na to papieri, nemáš pravdu. Pravda je papier ľadových ľudí.

Pozrime sa na mimiku tváre, aby sme lepšie precítili „Y“. Prezradí nás spadnutá sánka, ktorá znázorňuje a potvrdzuje „Y“- tréning ľahká mozgová dysfunkcia. Tu je oprávnený ypsilon.

Slovo ičo je tak rozšírené, že ho netreba hádam ani rozoberať. Ale ja svoj názor napíšem. Slovo ičo nás upozorňuje, že na daný názor, ktorý kritizujem, kritizujeme- nemám, nemáme vystavený papier. To, že danú vec, konanie očierňujeme, zakrývame svoju špinu.

Vytlačiť Vytlačiť