Tajomstvo medziľudských vzťahov

Kde sú skryté pravidlá medziľudských vzťahov kolobehu života?

Medziľudské pravidlá pochopíme cez kľúčové slová štyroch ročných období, ktoré naši predkovia nazvali kríž. Kríž sa skladá zo štyroch kľúčových slov.
Zoznámme sa s tabuľkou kľúčových slov, základu života človeka na zemi: Zvládnuť zimu nevedomosť- zlobu, strach…emóciu nie. Zvládnuť leto vedomosť- povýšenie, prestíž kvalifikácie … emóciu áno. Vedieť siať- informovať slovom. Vedieť žať- podľa slova žiť.

Preto každé ročné obdobie má svoju palicu: „Začiatok, priebeh, koniec ročného obdobia. Máme v poriadku parkovacie senzory štartu a cieľa?
Začneme od ročného obdobia zimy. Zima sa začína slnovratom. Prvá časť kríža, ktorý človek nosí v sebe, sa skladá z kľúčových slov: vzduch, myšlienky, dedičnosť, zima, sýpka, sever, Vianoce, noc… a mnoho iných názvov.

Kľúčové slová hovoria, že toto všetko sú Vianoce a darčeky pod stromčekom. Prvá palica mysle. Začiatok toho, čo máme spracovať vo svojej mysli. Nájsť, hľadať pri darčeku návod na použitie, receptúru. Otvárame svoju sýpku informácií s názvom duša. Duša človeka je dokonalý internet, aby sme mali zdravé myšlienky – osivo pre zajtrajšie ráno, len tak sa nadýchneme, spracujeme svoje dedičné bloky, ktoré sme prebrali vo svojich génoch.

Druhá časť kríža, ktorý človek nosí v sebe, sa skladá z kľúčových slov: oheň, slová, podvedomie, jar, siať, východ, Veľká noc, ráno… a mnoho iných názvov. Kľúčové slová hovoria, že toto všetko je Veľká noc o prijatí a zodpovednosti v presnosti čistého dotyku rúk a nôh, prijať seba samého. Druhá palica mysle. Začiatok použitia ohňa materiálu pravdy v tele, práca s jazykom. Hľadáme ihlu v kope sena. Zvládnuť nápovede slov, pochopiť ľudskosť reči. Pracujeme s podvedomím, božím poriadkom. Otázka znie, skutočne hľadáme pravdu? Vieme, že slovo neviem, sa ráno prebudí na slovo viem. Čisté úmysly riešime toxické látky v sebe – ranná stolica. aby sme zanechali čisté minerály v tele. Zvládli sme druhu palicu človeka, zvládli sme slová.

Tretia časť kríža, ktorý človek nosí v sebe, sa skladá z kľúčových slov: voda, skutok, vedomie, leto, pestovať, juh, Turíce, deň… a mnoho iných názvov. Kľúčové slová nám ponúkajú tretiu palicu človeka, ktorá má začiatok, priebeh a koniec. Vieme, kedy sme dali slovo. Slovo je receptúra overená praxou. Tu sa ukáže pravda pohybu tela. Všetko je o praxi remesla, ktoré pôsobí na človeka ako balzam. Premaže všetky časti tela. Predkovia to nazvali múdre a nemúdre ženy. Ženy na duchovnej úrovni znamenajú – skutok. Muži znamenajú – slovo. Tak zvládame Turíce – stavbu slova: A slovo sa skutkom stalo.

Štvrtá časť kríža, ktorý človek nosí v sebe, sa skladá z kľúčových slov: zem, blížny, karma, jeseň, zber úrody, západ, posvätenie úrody, podvečer. Ako sme prijali blížnych, tak sme zožali svoju úrodu. Prišla na človeka štvrtá palica. Blížni sú naša karma riešená – zdravé medziľudské vzťahy. Kritika – choroba, prázdnota človek stagnuje, minuli sa zásoby tela. Čo sme v mysli zasiali, posilňovali slovom, skutkom žneme zrno pravdy! Sme zdraví, svieži!?

To, čo sme prijali, točíme šťastie – koleso zákona pravdy prvýkrát.
Ako vyzerá tvoje koleso pravdy? Krúti sa? Vieš používať myseľ, slovo, skutok voči sebe a blížnych? Vidíš rovnosť života? Obstal si voči každému človeku, ktorý žil, žije a bude žiť? Prvé kolo máš za sebou. Zvládol si základ. Tvoje koleso pravdy je bezchybné!

Posúvaš sa ďalej. Si zrodené dieťa slnečnej sústavy. Máš pred sebou ďalších deväť kolies šťastia. Každý svoje koleso krúti sám. Každý dostal dušu dokonalý internet, motor pre telo, ktoré žije z čistých informácií. Voláme to slovo pravdy. Slovo pravdy sa skladá z receptúr, návodov na použitie.
Základom človeka je možnosť byť zelený. Mať zeleň pod nohami. To, čo sa ti nepáči je kvapka rosy pod nohami. To, čo sa ti páči, je použitá kvapka rosy spod tvojich nôh.

V Bardejove 21.12.2018

S pozdravom a úctou Matejová

Vytlačiť Vytlačiť