Strom poznania

Všetko má úvod, jadro a záver. Tak ako každý strom v prírode spracúva kysličník uhličitý na kyslík, potrebuje mať zdravé jadro – miazgu, aby vytváralo kyslík.
Človek je strom poznania. Poznáva nové veci, učí sa. Až má svoju pravdu a nehľadá iné varianty – nové vetvičky zomiera – neprebudil sa v jari vyschýna. Na ceste k poznaniu stroskotal, padá na zem ako suchý strom.
Všetka duchovná pravda je opísaná podobenstve: „Človek strom poznania a poznávania.“
Človek potrebuje pochopiť úvod duchovna. Čo je pre človeka nie, to je pre strom poznania kysličník uhličitý. Kedy strom je živý? Keď spracúva kysličník uhličitý. Kedy človek má do činenia s kysličníkom uhličitým stále keď vydýchne, ako keby položil novú otázku. Na ktorú potrebuje nájsť odpoveď. Zdravé je detský pýtať sa, byť v obraze. Púšťať nové výhonky. Tak nachádzať odpoveď – kyslík.
Vždy keď sa nadýchneme cítime vôňu. Duchovná vôňa nám určuje cestu poznania. Keď sa nám niečo nepáči cítime rozklad, hnilobu. Náš nos nás upozorňuje na skutočnosť v našom tele na duchovný rozklad. Je to automatický povel pre naše telo, vytvárať kvasinky.
Ako sa rozmnožia kvasinky?
Večný pesimizmus, nedôvera, sebaľútosť, kritika, sebakritika, beznádej skrátka spochybnenie dokonalého plánu božieho.
Ako sa tomu brániť?
Detská zvedavosť nám nesmie nikdy chýbať. Boh urobil dokonalé dielo. To čo sa mi nepáči je materiál na napredovanie. Mám dostatočné skúsenosti, informácie, vybavenie poradiť si stým? Tu na mieste je meditácia, premýšľanie, modlitba zakoreniť sa ako strom pustiť „miazgu“ ulož správne písmena „zima gu“ tu našiel si v sebe božie dieťa – nápad = prichádza nová „jar,“ čítaj slovo naopak „raj,“ aby koruna ožila „leto,“ tvoje „telo.“ Prijať nový nápad, technológiu = spracovať kysličník uhličitý, tlači na aortu tela, okysličenie buniek orgánov, svalov a následne pružný konečník – zdravé vyprázdňovanie sa. Prebudená dušu človeka – miazga zdravého stromu vytvorila kyslík v aure človeka. Tento kyslík prúdi v žilách človeka. Program inštaluje do svojej bunky zdravý kód DNA. Pomáha len detská zvedavosť, urobiť to lepšie ako včera. Mať plnú zodpovednosť. Prestať sa vyhovárať na boha. Skrývať sa za boha a obviňovať boha. Brzdí nás, nami nespracovaný kysličník uhličitý. Len tak príde „jeseň,“ čítaj slovo naopak ne šej výraz mojich predkov. Nie, je semeno na novú sejbu. Inač zložíš starú verziu „je neš.“ Inač budeš niesť svoju diagnózu na svojich ramenách. Zobudíš svoj suchý strom poznanie k životu? Nehanbi sa, za svoje myšlienky, za vieru na svojej púti, každý na svojej ceste verí v niečo posvätné. To čo funguje ako vesmír, máme ho v sebe vo svojej aure máme dostatočný signál?- detskú zvedavosť, napredovanie, rast človeka.
To čo si vymyslel ďakuj, inač ťa to spáli. Nedokazuj nikomu nič, lebo je to vlak postavený proti vlaku na jednej koľaji. Otázka času kedy sa vlaky stretnú a zrazia sa. Preveruj myseľ, máš na to boží dar, ruky. Funkčné veci ostanú navždy, potvrdená zdravá myseľ človeka. Zlá fungujúca myseľ narobí jazví veľa ľuďom. Sú to choré stromy, ktoré doláme vietor a vyvráti aj s koreňmi. Odovzdávanie kódu DNA. Dokonalého internetu v ľudských bunkách. Odčinenie krvi. Myslíme si, že sa o deti postaráme, zabezpečíme ich?
Zabudli sme na jedno, je to božia hra, on nás k nej pozíva na jednu veľkú šachovnicu. Dal nám každému štyri kocky. Do jednej kocky dal vzduch – myslenie. Do druhej kocky vodu – múdrosť. Do tretej kocky posvätný oheň – možnosti napredovania. Do štvrtej kocky dal zem – udržať si ju ako rajskú záhradu.
Prečo máš ďakovať, aby si udržal v sebe posvätný oheň a zabránil v sebe pýchu.
To čo sa ti páči, či si vytvoril Ty, alebo si prevzal informácie od svojich blížnych ďakuj, udržiavaš fotobunkový posvätný oheň. Požehnávaj svojich nepriateľov – ktorý majú iný názor, pohľad ako Ty. Sú to tvoje sýpky, tvojej žatvy. Inač dôjde prehriatiu tvojho tela = naruší tvoj imunitný systém. Zhoríš ako slama, podpálený strom, vo svojej rajskej záhrade = vo svojej aure. Lebo si svoju úrodu neodovzdal, neodložil bohom poslané a určené sýpky – prebúdzanie duše človeka. Uloženie štyroch kociek: „Pánom je oheň.“ – Oheň vyvarí, vyparí vodu – podcenenie božej múdrosti, prehra jednej kocky – posvätnej múdrosti, vody – Oheň vysaje vodu zo zeme vytvorí púštny piesok – podcenenie duchovných koreňoch, poslania jedinca na zemi. Používať, zneužívať cudziu múdrosť len pre svoje účely. Vyhnať sa z rajskej záhrady. Povyšovanie sa, alebo svojich blížnych. Ponižovanie sa, alebo svojich blížnych. Každý blížny je púštny piesok jedinca. Zničená zem – prehra druhej kocky – Nakoniec spáli všetok kyslík, zhasí sa oheň, zostáva len púštny piesok. Nakoniec prehrá najväčší spojenec vzduch – premýšľanie človeka, z neucteným posvätným ohňom – sebeckosť, alebo viazanosť človeka človeku, padnú do zahubí, na vytvorenú svoju púšť – samota.

Striedanie pánov: „Voda a vzduch.“
Posvätný oheň vodu hasí, vypadáva z hry ako prvá = človek pesimista, negatívne myslenie. Odstránenie prvej kocky z hry, bez záujmu hľadania riešenie.
Negatívna myseľ je nekonečný lejak, povodeň, potopa svojho sveta, vo svojej aure. Potopenie kocky zem. Prehra druhej kocky.
Tu vládne negatívna myseľ: „ večná zima.“ Slnko duša spí.
Spokojnosť.
Udržaný kyslík. Tlačenie na dutú žilu, ktorá zberá všetky nepotrebné látky z tela von. Doručí krv do obličiek, premení na vodu – moč a vylúči močový mechúr tlakom z tela von. Sila slova ďakujem, že som božie dieťa.
Pánom zeme je paní zem, zahnala do kúta svojou zreničkou: „vodu, oheň a vzduch.“ Tak vytvorila posvätný obetný okrúhly stôl na znak posvätnému stromu poznania. Trojicu ovláda gestom oka. Neviem – kysličník uhličitý. Možnosť novej hry, nového hlavolamu. Trojuholník dole. Zatvorené spiace oko. Viem, oko otvorené – kyslík. Prebudenie ľudskej sily duše – miazgy človeka. Trojuholník hore. Otvorené oko. – napája sa vodou – múdrosťou, – ohrieva sa posvätným ohňom – premýšľa múdro radí, alebo sa priúča – vzduch
Strom poznania, poznávania čaká ťa. Každý deň máš nárok na štyri kocky, ktoré ťa vracajú do hry. Ty určuješ kapitána. Dávaš mu plnú zodpovednosť. Stále tam budú: „vzduch – myseľ človeka, voda – múdrosť, oheň – riešenia a zem ti rodí ako rajská záhrada. Vyživuje telo – leto. A keď príde jeseň sej ne, tak budeš mať kráľovskú korunu vždy na hlave, ako majú písmenka mäkčeň. Pristupuj s citom, zasiahne ti dušu, dokonalý boží Internet.
S pozdravom a úctou— Anna Matejová

Vytlačiť Vytlačiť