Sila slov: „NIE – ÁNO“

Čo znamená na duchovnej úrovni emócia: nie?

Na duchovnej úrovni emócia „nie“ znamená nový začiatok. Emóciou „nie,“ oslavuješ na Vianoce. Oslavuješ proces jednej, jedinej bunky. Bunka sa zbavuje nepotrebných splodín: „Duchovná toaleta.“ Pomalým dýchaným posilňuješ kanalizáciu pre neokysličenú krv. Je to mechanická práca z neokysličenou krvou. Emócia „nie“ stáva sa palivom pre dušu, keď sme hladný po múdrosti, hľadáš recept, projekt, návod na použitie. Tak spriechodníš prívod krvi do srdca, naplníš srdce, aby okysličilo krv.
Otec a syn. Otcom slova je na slovovzatý odborník: „Práca s aortou, tepnou.“ Syn získava skúsenosti v obore: „Práca s dutou žilou.“ Všetko pod viditeľnou a počuteľnou revíznou kontrolou fyzického tela. Hľadanie múdrosti omladzuje, obnovujeme bunky. Skromnosť za vytvorené dielo je zrelosť, ďakuj, udržuj zrelosť. Chválením sa, energia prezrieva a človek stráca pružnosť tela: „starnutie.“ Prehriata, uvarená bunka.
Na duchovnej úrovni emócia „áno“ znamená ukončenie diela. Emóciu áno, oslavuješ na Veľkú noc. Je to mechanická práca s okysličenou krvou, ktorá vychádza zo srdca prúdi aortou, tepnou, kapilárami tepny, aby nasýtila bunku.

Čo je kritika? Stínanie stromu života. Všetko čo sa ti nepáči je darčekom nebeského otca, pre novú hru, aby si sa nenudil. Pracuješ vo svojej kanalizácií, ktorú voláme dutá žila. Tvojou úlohou je poskladať puzzle,tak naplníš svoje sny. Kritikou uctievaš v sebe Herodesa, zabíjaš bunky, ktoré fungujú na mechanický pohyb: pozitívna myseľ, slovo, skutok. Každé slovo sa delí na tri časti. Peklo, očistec a nebo. Je to cesta pre výživu bunky do srdca a odovzdanie výživy pre bunku zo srdca.
Myseľ prežíva peklo, keď nemá, alebo má nepravdivé informácie. Do očistca sa myseľ dostáva, keď si zvedavý a túžiš po poriadku: „Podnikanie s revíznou kontrolou.“ Keď hlave máš nápad, už si navštívil nebo. Rozum bol na porade s dušou.

Slovo prežíva peklo, keď nemáš spojenca, nemáš sa s kým porozprávať, aby ťa porozumel. Očistec prežívaš keď si našiel spojenca a môžeš s nim diskutovať. Do neba sa dorazíš, keď už hovoríš rovnaké slova, ako tvoj blížny vznikla synchronizácia.

Skutok prežíva peklo, keď naše telo neprešlo tréningom daného remesla – nevieš to urobiť. Očistec prežívaš, keď svojmu výkonu dáš určitý čas, aby si získal zručnosť. Dielo nájde v tebe odborníka, tak si v nebi. Máš činnosť v ktorej sa realizuješ: „Náš jazyk má tancuje s telom.“

Všetko čo ti ide automatický, hlasy sa k výkonu rozprávka: „Tri oriešky pre popolušku.“ Prvý oriešok použiješ keď na schôdzke je rozum s dušou, stávaš sa lukostrelcom pre poriadok v hľadaní pozitívneho slová. Druhý oriešok použiješ keď chceš ísť na bál a potrebuješ slušné šaty. Spoliehaš sa na to čo bolo, spoliehaš sa na mamičkine šaty. To čo druhý povedali, vždy prídu macochine dcéry, šaty ti roztrhajú. Používaj dušu: „dokonalý internet.“ Stále ti na dvere klope pokrok, tvoje napredovanie. Dvere nazývame evedomosť. Myslíš pozitívne v prítomnej chvíli, kráčaš po novej ceste. Ideš tam, ideš do srdca, aby si sa vrátil domou, do svojej bunky. Tak počuteľne vidno, tvoj rozum používa svoju dušu: „dokonalý internet,“ zviditeľníš sa na bále, použiješ zmysluplnú reč: „Si majiteľom šiat na bál, ktorá má moc, len pre túto chvíľu: „Rozum má schôdzku s jazykom.“ Tretí oriešok použiješ, keď hľadáš presnosť, aby všetko sadlo, ako noha do topánok, vtedy oslavuješ svadobné šaty.

Pamätaj na zlatú hviezdu na čele, len tak dostaneš medailu za profesionálny výkon.

V Bardejove 24.12.2017 S pozdravom a úctou Matejová

Vytlačiť Vytlačiť