Si Lótová žena, alebo dokonalá bytosť- stvoriteľ

Prvý krok života: Hladná myseľ.
A: Všetko, čo sa ti nepáči, stíš sa. Je to boží hlas, Boh na teba volá, aby si si pripravil duchovnú obživu. Keď pomaly tíško dýchaš, tvoríš lotosový kvet, ktorý rýchlo rastie až do neba, ako zázračná fazuľa. Prepájaš sa s vesmírom, aby si sa nasýtil.
B. Skritizuješ, šomreš, kamenieš, ako Lótová žena.

Druhý krok života: Hľadáš duchovné jedlo: slovo. Človek robí mostík dozadu.
A: Poďakuješ za minulosť, stretol si sa s nevedomosťou, hladným rozumom. Povieš si: Tu som na to, aby som tvoril, ako môj stvoriteľ. Hľadám plodné slovo: „Vydýchnem.“
B: Mám vinníka seba, alebo blížneho. Šomrem. Nepekne, vulgárne rozprávam o sebe, alebo o blížnom. Si kameňom Lótovej ženy. Zastavuje sa ti dych.

Tretí krok života: V prítomnej chvíli voniam kvet poznania. Človek sa rukami presunie mostíkom tak, aby v prítomnej chvíli videl a voňal medzi nohami kvet života. Rodíš sa druhýkrát.
A: Pozeráš v prítomnej chvíli na problém, ako na nový nepoznaný kvet. Problém je nový kvet života, preskúmaš jeho vôňu, rozum si zapamätá detail kvetu života. Rozumom upevňuješ plodné slovo: „Nadýchneš sa.“
B: Očierňuješ všetko, čoho sa dotkneš. Tvrdne v tebe kameň Lótovej ženy. Plytko dýchaš.

Štvrtý krok života: V prítomnej chvíli chutnáš plod života. Tvoja hlava sa presunie dopredu pomedzi nohy, aby sa spojila prvá čakra – dokonalosť so siedmou čakrou – rozumu. Tvoríš korunu života.
A: V prítomnej chvíli žuješ plod života: „Chutnú slinu.“ Svoj nádych a výdych. Vidíš a počuješ v sline svoju budúcnosť.
B: V prítomnej chvíli sa v kŕčoch bolesti zvíjaš. Slina ti zhorkla, alebo vyschla. Telo ti odmieta poslušnosť. Vidíš svoju minulosť.

Piaty krok života: Si dokonalý router – sfinga, prepojený nekonečným vesmírom.
A. Ďakuješ za dokonalý systém v sebe stvoriteľovi.
B: Lúčiš sa so životom, prichádza smrť.

S pozdravom a úctou Matejová

V Bardejove 16.08.2019

Vytlačiť Vytlačiť