Práca s lonom spásy

Človek orie hlbokú brázdu slova vo svojej mysli, rozospieva na bránici svoje vnútro, učí sa nové poznávať, od svetla lásky koordinovane sa hýbať a tak svetlo lásky rozpáli v sebe oheň – zanecháva stopu v každej jednej bunke tela. Všetko má pár – ťažisko – ramená kríža plaviť sa vo svojej vlastnej lodi – vo svojom vnútri. Prezrime si obrázky, ako na seba nadväzujú:

  1. štvor- cíp: Ježiš nám prináša kríž – statiku kompas, orieme brázdu po ramená kríža, aby sa nám upevnila statika našej lode plávať. Na počiatku všetko prichádza ako deštruktívne, aby sme našli konštruktívne, všetko má pár, minulosť má budúcnosť, dve ruky, dve uši, dve oči, dve nohy … kdesi je stred – pre pevné uchopenie situácie.
  2. päť – cíp: Noe nám zanechal koráb – fúrik, aby srdce /hmat/ malo koliesko ,,depo“ – pravidelný dych života /čuch/, preto sluch nám vyvažuje bod pre obraz videnia /zrak/, aby sme si vedeli situáciu vychutnávať /chuť/.
  3. šesť – cíp: Mojžiš má pre každého tri základné pravidlá: 1., jedno, ktorá mater ťa porodila, všetci sme deťmi Božími, 2., jedno pri akom tróne si bol vychovaný, všetko má dokonalosť, 3., zodpovednosť je na tebe samotnom, sám sa môžeš zmeniť a hľadať dokonalosť vo všetkom, vtom ti pomáha Boh, lebo to hľadám/š/ v sebe, brús sa cez svojich blížnych, sú tvojím WiFi, až si olympijský víťaz vo svojom fachu – z tvojich rúk podávaš blížnym umelecké dielo, kde zem rozkvitá pod tvojimi rukami, si pojazdným autom svojho tela.

V Božom priehrští sú len výzvy, ako chrániť planétu Zem. Vidíš v blížnom zle, vyváž svoju loď, stíš svoju myseľ, aby ti vyprodukovala dobrý nápad. Aj keď ťa vzťah láskou zahltí, po čase vidíš na blížnom nedostatky. Veta: muža zvodcu žien: žiaden muž nemiluje jednu ženu celý život. V živote prichádzajú zmeny vývoja, kto zaspal na vavrínoch, cíti sa sám, rýchlo chce náhradu, aby zakryl svoje nedostatky/ hodinový manžel – manželka/. Vždy je tam plus /púštna búrka/ a mínus /potopa sveta/, tu sa ozýva Boží zákon, pre ohybnosť statiky a čistoty plodnosti.

Dnešný dátum 05.04.2023 nás posilňuje:

  1. 3 x 0. = pevný základ má každá oblasť, premeriava v ohybnosti statiku – kríž – kompas
  2. 2 x 2. = stíš svoju myseľ, aby sa rozprávala s dušou, duša prehovorí len vtedy, keď vzniknú váhy – laser – úcta k blížnemu, vtedy rastieš, spevňuje sa ti os – drevo kríža – WiFi
  3. 1 x 3. = daj všetkému čas, blížni hrali, hrajú divadlo, aby si ty rástol, keď si vyrástol a blížnych ti je len ľúto, ako participovali na tvojej osobnosti – to sa oni obetovali, aby sme sa prebudili – precitli – mali sa radi, našli sme sami k sebe úctu
  4. 1 x 4. = pre plodnosť života – život je o radostiach a bolestiach, len tak sa rodí nové
  5. 1 x 5. = pre prijatie blížneho – prekonané obviňovania, k sebe a k blížnemu, tak ti duša blížneho slúži ako WiFi

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 05.04.2023

Vytlačiť Vytlačiť