Používaj rozum – svetlo života.

Najprv tabuľka rozumu: Znak šelmy: Vyber si z troch možnosti!

1. Si božím dieťaťom – dieťa slnečnej sústavy, mysľou, slovom, skutkom, odbornosťou. Hmatateľne vidieť a počuť ľudskosť, žiješ a praješ blížnym pokrok.

2. Si vypočítavým človekom, mysľou, slovom, skutkom, odbornosťou. Vidieť a počuť hmatateľného psychického kanibala – zneužívaš príležitosť ľudskosti.

3. Si človek ako ovca, zlomený duch. Nemyslíš, stratil si svetlo života. Stratil si vieru v dokonalosť.

Stíš sa, snívaj, používaj spánky svetla života. Vo všetkom hľadaj možnosti, rozhodnutia. Maj silného ducha, všetko požehnaj, otváraš si bránu možnosti pre svetlo pokroku. Vítaš nový deň, nové slnko, novú dúhu života. Slnko svoju tvár nikdy nemení. Má štyri ročné obdobia na každý systém. Je vidieť, či hľadáš možnosti, zvládaš zimu života. Hľadáš pozitívne slovo, zvládaš jar života. Slovo overíš v praxi, máš leto života. Učíš, odovzdávaš nové pokrokové systémy svojich blížnym, je tu jeseň života. Životná sila človeka. Skúsenosti sa odovzdávajú. Sú pevným satelitom, ukotveným v bunke.

Bránou života je noc. Mesiac overuje človeka. Začína revízia, na oblohe poznáme nov. Preveruje, spracováva odbornosť, jeseň života, prechádza prvý kosák k prvej štvrti. Prvá štvrť je na hodine dvanástej. Prichádza dorastajúci mesiac do splnu, overuje, spracováva zažité skúsenosti v praxi – leto života. Od splnu sa mesiac vyberá cez ubúdajúci mesiac do poslednej štvrte. Kontroluje, spracováva slová užité v praxi, jar života. A nakoniec kontroluje, spracováva poslednú štvrť a posledný kosák, čo si myslí človek o tom všetkom – zimu života.

Rovnováha slnka a mesiaca ukazuje pravú tvár skúsenosti. Hľadajme možnosti, v myšlienkach slovách skutkoch, aby sa poriadna práca chválila sama.

Ináč prichádza pani noc. Noc ťa zradí.

Čo je noc života? Nocou života je pre človeka mesiac, brána dokonalosti, previerka žitého slova. Čokoľvek posúdiš, bránu života raja si zatváraš. Zostal si, zaspal si pred bránou svetla možnosti, vo fáze myšlienok, slov, skutku, odbornosti. Štekáš ako pes na všetko, na všetkých. Zlomil si si ducha, sánky života, zlosťou, vinou, krivdou, pýchou……..ponižovaním, povyšovaním.

Udržuj v sebe rovnováhu. Každému dňu večer príde a bude svetlo nočné kontrolovať tvoj úmysel.

Zistí, či si si dal zlomiť sánku strachom, zlosťou, zlým nariadením, pýchou, ponížením, povýšením.

Zamysli sa, hľadaj slnko života, pre silu svojho ducha pokroku. Energiu uložíš v spánkoch, Hľadáš očami, ušami, čuchom, chuťou, hmatateľné možnosti, pre obnovu zdravej bunky.

V Bardejove 08.11. 2020

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

Vytlačiť Vytlačiť