Ja legenda

Ja, legenda. sci-fi triler 14.01.2012 TV Markíza

Chcem sa deliť mojim vnímaním filmov a ich odkazu. Rada poskytnem svoje videnie tým, ktorí to potrebujú, aby mohli byť vedomí, volám to laicky: „duchovný vodičský preukaz.“

Hlavná postava černoch – element zem /čierna úrodná zem/, ktorú nám boh každému jedincovi dal.

Odolná voči všetkému. Jedno čo sa stalo, oná rodí, nepozná pandémiu spôsobenú vírusom, ako naše telo, ktoré je postavené na element drevo, prekonať strach a zlosť.

Prekonať strach, použiť múdrosť – mať čistú výživnú vodu, čisté úprimné rozhodnutia ovládaný nami oheň, ktoré potrebuje zem, aby zem rodila. Treba nám prekonať zlosť, aby sme rástli a zarodili.

Ak sme mali strach, alebo sme niekoho strašili narušili sme element vody. Spôsobili sme si pandémiu vírusom – opičenie sa, zbavenie sa originality /slobodnej vôli/. Nedali sme sebe, alebo sme brali iným šancu používať dušu –svetlo.

Nevedeli sme ovládať zlosť, vietor, búrku vo svojej hlave narušili sme element drevo. Tak sme prestali rásť, zdravo obnovovať bunky, prinášať ovocie svojho napredovania. Temno / kritika, nezáujem o riešenie, plná dôvera v iných čo povedali iní/ narobilo svoje obludy, ktoré sme videli vo filme: „Ja, legenda.“ Duša – svetlo prestalo pracovať a príšery nám revú v našich žilách a ničia jedom našu krv, telo.

Keď sme boli voči sebe, alebo iným prísni alebo vlažní, používame stále element kovu /pre elektrinu – energia v človeku/, ktorá vytvára element oheň, zohrieva element zem – naša ľudská teplota tela.

Budeme múdri, aby sme udržali svoju legendu a tak dali sebe originálnu šancu?

Zvládneme príšery – naše emócie, ktoré zabíjajú nášho statného jeleňa /presvedčanie o mojej pravde/– naše zdravé bunky prehrejeme a menia sa na choré bunky.

Zabijajú našu slepú poslušnosť – lebo som poslušný ako pes, čo druhí povedia, rozkážu, nechcem meniť svoje zvyky, lebo Ja mám pravdu. Voľné radikály vo filme vrieskace príšery ničia našu krv, naše telo. Telo náš verný pes, čaká na svojho pána – dušu, aby zmenil naše návyky, koníčky, zlozvyky.

Vo svojom veľkom meste je človek celkom sám.

Príbeh opisuje ľudskú chorobu, smrť. Ako treba použiť dušu, aby sme plnili naše poslanie tu na zemi.

Tento príbeh je o smrteľnej chorobe, kde človek každý deň hľadá riešenie, používa autosugescie, naštartuje telo – naša žena, ktorá počúva a prichádza s chlapcom – novými prioritami, aby sme prešli na most večnosti.

Využijeme silu, moc našej duše, ktorá má jasné pravidlá?

Element kovu pre naše telo je podľa nášho pocitu zapnuté alebo vypnuté?

Element voda je o poznaní múdrosti. Viem používať múdrosť – plávam, učil som sa používať múdrosť – plávam, alebo je to moje prvé stretnutie s múdrosťou? Vypnem myslenie a sústredím sa na svoj dych. Ticho pomaly sa nadýchnem a vydýchnem s úprimnou túžbou, riešim svoju psychickú alebo fyzickú bolesť. Tým používam slepecké písmo svojej duše, cez všetky svoje zmysly- plávam, používam informácie, múdrosť svojej duše. Nesmiem vynechať žiadne písmenko, žiadnu bodku, čiarku dokonalého systému.

Element svetla je o snívaní. Viem snívať, moje snívanie je zdravé- miluj blížneho ako seba samého? Napredujem.

Element oheň je o činnosti človeka. Ukázal si druhým zdravé remeslo, zdravú tvorbu? Učil si sa zdravému remeslu zdravej tvorby? Tu sa zrkadlí pokora – silné káble pre elektrický prúd. Zdravo využívaný oheň – elektrická energia v človeku.

Element zem. Zem vydá všetky tajomstvá, prezradí ťa, ako máš nastavený oheň, aby si zohrieval, alebo chladil zem – svoje telo.

Element drevo. Tu sa dostane len človek, ktorý používal správne emócie. Zapájal svoju tichosť, prekonal zlosť, aby telo počulo a videlo slepecké písmo – odpovede svojej duše. Zmenilo zlý kód DNA. Zdravá rovná cesta k zdravému rozumnému využitiu ohňa.

Držme sa odkazu slov, dokonalých váh: “Svoj pokoj Vám zanechávam, svoj pokoj Vám dávam.” Tak duša bude plniť svoju funkciu v našom tele.— Anna Matejová

Vytlačiť Vytlačiť