Počasie, emócie tela

Človek je zrkadlom planéty Zem. V predošlom článku sme si pomenovali, porovnali orgány tela s kontinentami. Dnes si pomenujeme počasie, ktoré je totožné v človeku s planétou Zem.

Dobrý pocit je slnkom a zlý pocit je dažďom, pre spracovanie pocitov máme vietor – dych života. Človek je často zavlažovaný dažďom – svojou nespokojnosťou, vyhrievaný slnkom – svojou spokojnosťou. Pri nespokojnosti je slovo studňou, prameňom zázračného klbka múdrosti, čistej tečúcej vody pre tvorenie následnej inteligencie človeka poznávania receptúr. Kormidlom poznávania je receptúra práca s vetrom – dychom života – používaním hydrauliky s následným nájdeným slnkom života, za ktoré úprimne ďakujeme pre uchovanie zdravého jadra v bunkách človeka. Ako zvládame búrky života, v ktorých sa zrkadlí prameň živej vody – detskej zvedavosti pre informácie, alebo sme kritikou prijali smrť – prameň mŕtvej vody? – zastavili sme hydrauliku, dych života.

  1. nespokojnosť je skrytá voda múdrosti, ktorá tvorí emóciu Nie, svojím pomalým dychom – celibátom ( čítaj: celí Tom bá – vnímaj kolobeh života, odstraňuj špinu), túžbou po dokonalosti spracovávaš svoju nespokojnosť – špinu, vyperieš sa, stávaš sa výdatným čistým dažďom, ktorý viaže vodu a tak otvára v tele informácie celistvosti, ktoré nazývame receptúrou. Nespokojnosť je ľadom v človeku pre um a plodnosť. Kritikou vytváraš v sebe žumpu, ktorú udržiavaš strachom, krivdou, zlosťou, závisťou … si instantný – všetko chceš hneď, zanedbávaš kolobeh života.
  2. je známkou vyššieho Ja v rutine – spokojnosť v plnom rešpekte kolobehu života, kde sa kraľuje myšlienkami, slovami, skutkami, odbornosťou. Ďakuješ za slnko života? Spokojnosť je krstom – slnkom života, ktorý je tlakom a ohňom pre plodný, kvalitný život na planéte Zem zdravého aktivovaného jadra buniek. Pýcha je nespracovaný tlak a oheň, kde človek vyhorí, alebo sa rozsype ako domček z karát, bunky v tele človeka vybuchnú ako jadrová elektráreň.

Čo sa deje, keď sú emócie bez kapitána lode tela? Zlyhávajú: myseľ, slová, skutky, odbornosť. Človek má stálu možnosť:

  1. šomrať, byť upírom života a tým sa zbavovať Božej špajze Univerzum – prísť o vietor – dych života – o Božiu hydrauliku
  2. stíšiť sa a tak vstúpiť do špajze s novým učením Boha Univerzum s tichým dychom života – s Božou hydraulikou.

Pros, spracuješ dážď svojím pomalým dychom a túžbou po pravde, kde vládne múdrosť života, to sú žriedla riek, ktoré tvoria moria, oceány, plavíš svoje telo, ktoré je tvojou loďou života, ďakuj pracuješ s motorom jadra slnka plodnosti života vo svojom tele. Spracované informácie sú tvoje oázy pre zaslúženú kvalitu života, udržuj vo svojom tele múdrosť plodnosti života osobným celibátom.

Ponaučenie:

Buďme mníchom, mníškou prísneho celibátu, tak prijímame múdrosť života. Múdrosť života je tečúca voda viazaných informácií receptúr pre chod čohokoľvek a kohokoľvek: ,,A slovo sa skutkom stalo“. Všetko čo sa nám nepáči je prastaré remeslo studňového prútikára – experta, ktorý zaznamenal vodu, stíšením si kopeme studňu (Omar), aby sme zachytili žilu vody. Žila vody v zemi je cievnym systémom planéty Zem, kde sme dobrou zdravotnou sestričkou, ktorá vie napichnúť žilu pre odber tečúcej, alebo trieskajúcej múdrosti. Studňa vody je len vtedy dobrá, keď má odber, odtok – realizáciu. Nič nerobením, sa voda pokazí – informácie zapadnú prachom zabudnutia. Preto čistíme studničky, studne pre riečny tok stíšením sa, udržujeme celibát pre múdre hospodárenie.

Vesmír vybavil človeka dychom, ktorý je hydraulikou pre kopanie studne múdrosti. Si mníchom, mníškou prísneho celibátu? – Aké slovo ponúkaš svojim blížnym myšlienkami, slovami, skutkami, odbornosťou? – sú to tvoje výkonné i zanedbané studne: ,,Miluj svojho blížneho, ako seba samého“. Hľadaj pozitívne slovo cez celibát: ,,A slovo sa skutkom stalo“- programuješ svoju psychiku múdrosťou, svoju rodinnú bunku, svoje obecné šťastie – kontinenty – zdravé orgány tela, planétu Zem – udržiavaný zdravý Boží chrám – svoje telo. Spoluprácou celibátu ducha použitím hydrauliky – predychávaním, vybudujeme zdravé telo pre budúce dni života.

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 22.05.2022

Konzultant: Beáta Vojčíková, Mária Bednárová, Iveta Pavelová, Emilia Bražinová 25.05.2022

Vytlačiť Vytlačiť