Duchovné šaty človeka: ,,emócie“

Ľudské telo je zem, ktoré sa duchovne oblieka do štyroch ročných období cez herecké výkony všetkých možných žánrov. Skúsme si spojiť žánre s rôznymi filmami, je to viditeľná a počuteľná burina podávaná ľuďom na tácke ako žijú – živoria, kde je v ponuke iba jediný žáner s možným riešením a to sú rozprávky, vyslobodiť sa svojím rytierskym čistým srdcom.

 1. do akého žánru sa prebúdzaš sám?
 2. do akého žánru prebúdzaš svoju rodinu?
 3. do akého žánru prebúdzaš svoju obec?
 4. do akého žánru prebúdzaš náš štát?
 5. do akého žánru prebúdzaš náš kontinent?
 6. do akého žánru prebúdzaš našu planétu Zem?

Máš čisté rytierske srdce? Chceš si zachovať zdravý rozum? Dôveruj, alebo preveruj! V sebe nosíš knižnicu všetkých svojich génov, v tichosti poznáš obleky šiat, do ktorých ťa emócie v prítomnej chvíli prezliekajú na herecký výkon. Do akých šiat si sám dovolil, aby ťa navliekla emócia, aby si hral divadlo zvieracieho pudu? Hráš rolu nahého kráľa? Uvedomuješ si emócie? Je to tvoj sen? Potrebuješ to do života? Alebo ti to vnucuje okolie? Stíš sa, nevieš? Alebo zneužívaš ľudskú dobrotu? Naučme sa používať rozum – obliekať si rytierske šaty pri každej emócii, aby bola odstránená burina poľa, tým si následne posilnime psychické a fyzické zdravie. Použi rozum čistého rytierskeho srdca ku každému, ku všetkému a ku čomukoľvek a kedykoľvek.

V akých šatách prišiel vyobliekaný ľud? Do ktorého davu ľudu patríš? Cirkevného? – manipulácia mysle. Politického? – manipulácia slova. Lekárskeho? – človek je odpadom skutku. Súdnického? – výsmech odbornosti. Priraď možnosti davu ľudí na čele vodcov, kde kto hrá svoju hru, aby premrhal svoj vzácny život!

 1. V rádiu som zachytila, že je verejná súťaž o hororový scenár. Nestraš ľudí, lebo hráš všetky role hororov.
 2. Nehľadaj vinníka, lebo hráš všetky role v žánri kriminálky.
 3. Nevysmievaj sa, lebo hráš všetky role grotesky.
 4. Z príbehov sa pouč, sú to dokumentárne filmy.
 5. Inscenácie ….učíme sa pomenovať každý škodlivý žáner života, dôveruj, ale preveruj je to dôkazové pole, v ktorom dennodenne žiješ, doba a gény o tom majú skúsenosti, čo to pole zarodí, prináša inteligenciu pokroku zdravého rozumu a následnú mieru úžitku.
 6. Čestnosť človeka je chudoba, kde si uvedomujem, že niečo neviem, a tak pátram po Božej pravde, aby som sa prežiaril slnkom a tým sa stávam čestným vedomým rytierom čistého srdca, nadobudnutej úcty k situácii, alebo k človeku a tak sa dotýkal zodpovednosti za seba, za svoju rodinu, za obec, za štát, za kontinent, za život na planéte Zem.

Dvadsaťštyri hodín denne človek bojuje s emóciami Nie – neba hviezd s nekonečnými možnosťami, ktoré si potrebuje sám aktivovať cez blížnych, alebo situácie, kde na planétu Zem zostupuje lúčom lásky Božie slnko – jediný viditeľný a počuteľný posol Univerzum, ktorý nám ponúka v kolobehu života hmatateľný afrodiziakum, má svoju špecifickú chuť, o tom nás informuje zdravý rozum. Kontrola teploty v človeku je špecifikovaná v štyroch ročných obdobiach: myseľ – zima, slovo – jar, skutok – leto, odbornosť – jeseň. Tu vidíme a počujeme kto vytiahne svoj víťazný meč dňa pre svetlo boja a premôže padlých anjelov vojenskou disciplínou pre anjelské výkony olympijských hier pre nadobudnutý cit autorít dňa: ,,Poriadna robota sa chváli sama“. Požehnávaj, venuješ Betlehemské svetlo, presviedčaš, si ježibaba na Jankovej lopate smerujúc do pece – všetko spáliš.

https://immanuel.eu/wp-content/uploads/2022/08/image-2.png

Viď obrázok. Čo všetko na obrázku už bolo objavené, zmapované?

 1. biblický had, ktorý sa každý deň pohybuje hore dole a tým nám ponúka svetlo – deň, alebo prezrádza tmu – noc meniaceho sa mesiaca na nebeskej oblohe
 2. kvet života
 3. víťazný meč
 4. kľúč života
 5. egyptský faraónov kľúč
 6. nebo a zem s nekonečnými možnosťami
 7. otec nebeský nám posiela svojho jediného syna každý deň, je to svetlo slnka, ktoré vytvára dokonalosť pre život na zemi
 8. …. hľadaj ďalšie dôležité možnosti

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 11.08.2022

Konzultant: Beáta Vojčíková

Vytlačiť Vytlačiť