Duchovná hygiena človeka

Duchovnú hygienu nachádza rozumný človek aj v rozprávkach.
Poznáš rozprávku tri vlasy deda vševeda? Pozrime sa na pochopenie hĺbky rozprávky- korene života, aby sme cez rozprávku pochopili výšku – korunu života, získavaš inteligenciu pre seba a blížnych. Človek sa opičí po svojich blížnych, kráča míľovými krokmi. Je to kríž a kompas života pre človeka: Osem – smerovka o duchovnej hygiene človeka.

Zvládaš duchovnú hygienu svojej mysle? Pros a ďakuj.
Prvý vlas deda vševeda obhajuješ, vo svojej zvedavosti, zavčasu rieš problém. Jadro sa prepojí s mysľou človeka. Jadro voláme dušou, alebo dokonalým internetom. Čakáme na víziu, čakáme na nápad.
Prosíš za pozitívnu myseľ, aby si našiel pozitívnu myseľ. Zvládaš prvú dvojicu duchovnej hygieny.

Zvládaš duchovnú hygienu slova? Pros a ďakuj.
Druhý vlas deda vševeda prichádza po vízii. Vízia je energia matky. Používa zmysly: „Vidí, počuje, hmatateľne.“ Je to pre človeka, matku novonarodené duchovné dieťa. Myseľ sa prepojila s jazykom človeka. Človek použije slovo. Pomenuje stroje a materiál, aby vytvoril dielo. Prosí, hľadá pozitívne slovo, ktoré tvorí význam receptúry. Ďakuje, našiel pozitívne slovo, ktoré tvorí receptúru.

Zvládaš duchovnú hygienu svojho skutku? Pros a ďakuj.
Tretí vlas deda vševeda človek preveruje jeho výdrž. Obháji slovo. A slovo sa skutkom stalo a prebývalo medzi nami: „Remeslo.“ Duchovné dieťa človeka vyrástlo. Človek použil stroje a materiál, vymyslel pre seba a ľud pomôcku pre život. Voláme to bohatstvo, využitie duše. Človek vynálezca ponúka ľudu pokrok života – inteligenciu. Inteligencia energie otca, používa zmysly: „Vonia mu, chutná mu, rozum mu funguje.“ Dosiahnutý centrálny mozog, pre vývoj človeka. Jazyk človeka sa prepojí s celým telom. Telo robí koordinované pohyby. Prosí, aby zvládol remeslo. Ďakuje za zvládnutú odbornosť v remesle.

Zanechávaš duchovnú hygienu pre svojich blížnych?
Štvrtý krok kompasu ukáže cieľ cesty človeka. Mal si dobré srdce. Prišiel si do dokonalosti centrálneho mozgu. Našiel si korunu života, žneš zo svojho Ja. Vypracoval si sa naslovovzatého odborníka. Ďakuj, zachovaj si zdravú krv pokroku ľudskej inteligencie. Obhájil si kameň mudrcov – nabíjačku pre telo. Voláme to transformovanie jadrovej energie z duše do tela. V pokore ďakuj, udrž jadrovú silu v sebe, si pre blížnych vzorom, zvládol si žatvu svojho Ja, aby sa mohli ľudia po tebe učiť, tak získavaš chladič jadra, pre koordinované pohyby. Koordinované pohyby voláme remeslo. Zvládol si ôsmy bod osem – smerovky. Prosíš za výkon, aby si ho mohol v prítomnej chvíli realizovať. Ďakuješ za prevedený výkon, v ktorom si sa realizoval. Žiješ rutinu života.

Nezvládol si štvrtý bod. Keď si pyšný a počítaš koľko ti to dalo námahy, ôsmy bod nemáš krytý, jadro bunky ti vybuchlo. Potom si pre seba pohromou Čiernobielu.
Alebo štvrtý krok pre teba je krčmou, kde sa platí krvou. Bol si len kritický. Zásoby energie tela si premrhal, telo sa nenabíja z jadra bunky. Vytvoril si negatívne slovo. Sám pre seba si močarinou života, v ktorej sa topíš a topíš svoje okolie. Si vodníkom, tvrdým morom pre svoje okolie. Tvoja inteligencia zlyhala. Dôveruj, ale preveruj! Nevidíš, nepočuješ, nehmatáš. Stratil si duchovnú matku života. Nič ti nevonia, nechutná rozum ti nefunguje. Stratil si duchovného otca života. Duchovná hygiena ti nefunguje.

S pozdravom a úctou Matejová

V Bardejove 04.07.2019

Vytlačiť Vytlačiť