A slovo sa skutkom stalo a prebývalo medzi nami

Slovo pre človeka je semenom pre čin skutku a z toho vyplýva zodpovednosť za slovo. Slovo otvára ľavé krídlo, slovo, ktoré má podporu, otvára pravé krídlo a nastáva skutok. Zrkadlom slova je úroda – skutok. Uvedomme si zodpovednosť za pozitívne slovo, ktoré má svetlo ohňa, hreje a nikdy ťa nespáli. Je to horiaci ker v človeku, ktorý dodržiava pravidlá Boha Univerzum. Skutky, ktoré vznikajú a dostanú vzlet sú pravidlom Boha Univerzum: ,,Miluj svojho blížneho, ako seba samého,“ zostávajú, zapíšu sa, stanú sa dokonalými váhami pre hojnosť kvality človeka – získaš certifikát Božieho odtlačku. Negatívne slovo nás utrápi, ničí, zlomí ľavé krídlo, tým ničí systém voči blížnemu, zlomí pravé krídlo človeku. Podceňovať blížneho, znamená prestať rásť, vyvíjať sa – zakrpatieť: seba, rodinu, obec, štát, kontinent, planétu Zem, odpojiť sa od Boha Univerzum, mať v sebe ker, ktorý páli, je to strata zodpovednosti – psychická diagnóza voči sebe, voči blížnemu kdekoľvek, v čomkoľvek, kedykoľvek a akokoľvek, si napojený na súhvezdie ,,Veľryba“. Dokonalá poslušnosť energií vložená do umu a rúk človeka, preto dôveruj, ale preveruj ukotvíš sa v súhvezdí ,,Jednorožec“.

Čo nám prezrádza súhvezdie veľryba:

Veľryba z atlasu J. Hevelia
Cetus Veľryba predstavuje netvora Ketosa z gréckej báje o Perzeovi a Androméde. Morská obluda bola vyslaná na príkaz boha morí Poseidóna, aby zahubil všetko živé v Etiópii prívalmi vody. Jedinou šancou zabrániť tragédii bolo obetovanie princeznej Andromédy, ktorá bola dcérou pyšnej kráľovnej Kasiopeje a kráľa Cephea. Ku skale prikovanú princeznú zachránil v poslednej chvíli Perzeus tým, že ukázal oblude useknutú hlavu Medúzy Gorgóny, ktorú predtým získal. Tá na mieste skamenela. Ani na oblohe sa Veľryba nehýbe, je tam umiestnená ako dôkaz Perzeovej statočnosti. Toto staré súhvezdie v mnohých civilizáciách od nepamäti predstavovalo bližšie nešpecifikovaného morského tvora, veď na mnohých vyobrazeniach súhvezdia pripomína nejakého morského draka s rybím chvostom. Podľa kresťanského výkladu išlo o veľrybu, ktorá zhltla Jonáša.

Nespokojnosť kritiky sú prívalové vody, ktoré zahubia všetko, čo im príde do cesty. Stíšením, každá búrka sa utíši, pri detskej zvedavosti načúvame Bohu Univerza, tak príde nový nápad – používanie funkčného internetu človeka.

Jednorožec z atlasu J. Hevelia
Monoceros
Jednorožec
Súhvezdie Jednorožec poznali pravdepodobne už starí Peržania. O storočia neskôr sa objavil na nebeskom glóbuse zostrojenom v roku 1613 holandským kartografom Petrusom Planciom a v roku 1624 ho medzi súhvezdia vo svojej knihe opäť uviedol nemecký astronóm Jakob Bartsch, zať J. Keplera. Toto legendárne stredoveké zviera – veľmi silného a rýchleho koňa s dlhým priamym rohom uprostred čela však nikto nikdy nevidel. Základom povery bola pravdepodobne existencia nosorožca, ktorého roh (unicornu fossile) sa v stredoveku používal na lekárske účely. Burgundský kráľ Karel Smělý II tento roh namáčal do pohára s vínom, aby sa tak chránil proti všetkým chorobám a otravám.

Astropo – Autor

Súhvezdie žraloka: http://www.kf.fpv.ukf.sk/OFyzike/VyskumVesmiru/20150907.html

Nie je more na Zemi, ktoré by mohol byť domovom tohto žraloka. Jedným z dôvodov je, že na dĺžku má 16 svetelných rokov. Druhý dôvod je, že sa nejedná o žraloka, ale o planetárnu hmlovinu. Prach a plyny rozmetané v priestore do tvaru žraloka. Je ako cigaretový dym v priestore. Pozostatky z výbuchu obrej hviezdy sa gravitačným pôsobením znova zoskupujú. Vo formovaní tvaru napomohli aj susedné hviezdy svojou príťažlivosťou i svetelným tlakom. Teplo, ktoré generujú spôsobuje, že hmota sa odparila do molekulárneho mračna. Naše oči vidia v útvare žraloka, čoho dôvodom je najskôr evolúcia. Často vidíme v búrkových mračnách postavy, zvieratá, tváre. Evolúcia pravdepodobne uprednostnila prežitie tých jedincov, ktorí v lesoch, v buši, či kdekoľvek inde boli schopní vidieť dravcov i tam, kde neboli. Je totiž lepšie vidieť žraloka tam kde nie je, než nevidieť tam, kde je.

Môj názor: Koľko stáročí človek pretrváva v žraločej hmlovine, aby pochopil kto je a začal lízať Božiu dokonalosť a tak vychutnával slinu zázraku? Tak sa nám podarí liečiť s Hadonosom, ukotvíme v sebe Božiu dokonalosť?

Keď máš nápad si opojený/á/ vínom.

Hadonos z atlasu J. Hevelia
Ophiuchus
Hadonos
Súhvezdie Hadonos na oblohe predstavuje mýtického lekára Asklepia, na starších mapách vyobrazovaného ešte pod názvom Serpentarius. Tento Apollónov syn bol v dectve zverený do výchovy vôbec najmúdrejšiemu kentaurovi zo všetkých kentaurov – Cheirónovi, ktorý ho naučil liečiť všetky choroby a zranenia. A nielen to, Asklepius dokázal vskriesiť i mŕtvych. Najväčší strach z toho mal pochopiteľne Hádes, ktorý sa bál, že onedlho bude mať svoje podsvetie prázdne, preto poprosil svojho brata Dia o pomoc. Ten onedlho Asklepia zrazil bleskom a zároveň na žiadosť Apollóna premiestnil na oblohu. Tam v rukách drží hada ako symbol lekárstva, ktorý mu pomáhal hľadať liečivé bylinky, pomocou ktorých liečil nielen chorých, ale aj oživoval mŕtvych.

Môj vnútorný hlas hovorí: Každá pýcha, klamstvá, neprávosti sú podľa Boha Univerzum potrestané súhvezdím: ,,Veľryba“. Čestnosť je chránená pravidlami Boha Univerzum súhvezdím: ,,Jednorožec“. Výsledkom poctivej práce je spokojnosť – liek na všetko, chránená súhvezdím Hadonos.

Z týchto a mnoho ďalších pozitívnych informácií vyplýva, že spracované emócie sú rozhovory s Bohom Univerzum. Stíšením pri emócií NIE sa napojíme na čistotu Jednorožca, pri spokojnosti opäť sa stíšime, aby sme si udržali čistý, svieži afrodiziakum vo svojom dychu, ktorý bol pomenovaný ,,Hadonos“.

Z týchto a mnoho ďalších negatívnych informácií vyplýva, že nespracované emócie sú rozhovory bez Boha Univerzum. Pri emócií NIE sa napojíme na Veľrybu, ktorá je zrazená hlavou Medúzy Gorgóny, pri pýche nás zrazí blesk, vyhoríme, lebo sme stratili pokoru. Božie mlyny melú pomaly so svojou večnou spravodlivosťou.

Pod akými názvami nájdeme zodpovednosť za slovo, ktoré je skryté v tabuľkách ,,štrnásť“ pod číslom jedna – ľavé krídlo človeka:

 1. inteligencia hovorí: ,,som božím dieťaťom“
 2. začiatočník hovorí: ,,som supermanom“
 3. hospodár prírody hovorí: ,,sejem“
 4. remeselník remesla hovorí: ,,nové remeslo“
 5. šachy prezrádzajú: ,,pešiak“
 6. zverokruh tvrdohlavo presadzuje: ,,Kozorožec“
 7. v jókerových kartách máme farebné písmena: ,,A A A A“, alebo v kockách sa ukázali farebné čísla: ,,1 1 1 1″
 8. v krížovej ceste prvé zastavenie znie: ,,Pán Ježiš je na smrť odsúdený“

Pod akými názvami nájdeme zodpovednosť za slovo, ktoré je skryté v tabuľkách ,,štrnásť“ pod číslom päť – pravé krídlo človeka – blížni:

 1. inteligencia hovorí: ,,pre prijatie blížneho“
 2. začiatočník hovorí: ,,prišla pani učiteľka“
 3. hospodár prírody hovorí: ,,druh plodu“
 4. remeselník remesla hovorí: ,,rešpekt majstra a učňa“
 5. šachy prezrádzajú: ,,pešiak“
 6. vo zverokruhu si ukotvíme revolúciu, alebo evolúciu nevyhnutnej zmeny života: ,,Jednorožec – alfa – začiatok“
 7. v jókerových kartách, alebo v kockách sa ukázali farebné čísla: ,,5 5 5 5″
 8. v krížovej ceste piate zastavenie znie: ,,Šimon Cirény pomáha Pánu Ježišovi niesť kríž“

Pod akými názvami nájdeme zodpovednosť za skutok – zdravá hlava riadi zdravé orgány človeka – trup, kde sa skrýva energia čakier pre tok energií v tabuľkách ,,štrnásť“ pod číslom trinásť:

 1. inteligencia hovorí: ,,kraľuješ myšlienkami, slovami, skutkami v odbornosti“
 2. začiatočník hovorí: ,,som pripravený/á/ do života“
 3. hospodár prírody hovorí: ,,úroda sa zbiera“
 4. remeselník remesla hovorí: ,,odovzdávanie skúsenosti“
 5. šachy prezrádzajú: ,,kráľ“
 6. vo zverokruhu máme ukotvenú revolúciu, alebo evolúciu nevyhnutnej zmeny života: ,,Hadonos – omega – koniec“
 7. v jókerových kartách sa ukázali: kráľ guľa, kráľ červeň, kráľ zeleň, kráľ žaluď, alebo v kockách farebné čísla: ,,13 13 13 13″
 8. v krížovej ceste piate zastavenie znie: ,,Pána Ježiša skladajú z kríža“

Viď celé tabuľky, ktoré nájdete v kolónke ,,Hviezda“ pod názvom: ,,Prípravka -5 až 0″, zo dňa: 11.03.2022. Tabuľky hovoria sami za seba, takto vidíme a počujeme hovoriť a konať rôznymi spôsobmi vtiahnutí do akejkoľvek situácie. Vždy bude vidieť rušeň, ktorý ťahá ostatné vlaky bez motorov. Motor je zodpovednosť i nezodpovednosť ukrytá vo vnútri človeka, dôveruj a preveruj kto je rušňovodičom. Si vedomý, aké poznanie máš, aké poznanie zaujíma tvojich blížnych? Získať a udržať si úctu k Božím pravidlám je ukotvenie revolúcie, alebo evolúcie na oblohe je predom na to určená os pre človeka: ,,Jednorožec“, vždy pripravená alfa – začiatok pre človeka. Zodpovednosť má previerku v druhom bode ,,Hadonos“, vždy pripravená omega – koniec pre človeka, správne harmonicky ukotvená rovnováha. Vkročíme do novej doby so známou bytosťou z rozprávky Jednorožec, aby sme žili v raji s Hadonosom?

Ako používať v sebe Jednorožca? Môj pohľad je opísaný v každom článku, avšak pripomeňme si článok z minulého roka: ,,Detská zvedavosť je zahalené tajomstvo v rozprávke Jednorožec“, zo dňa 09.11.2021

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 03.07.2022

Konzultant: Lucia Sobolčíková, Beáta Vojčíková

Vytlačiť Vytlačiť