Dokonalosť daná do rúk človeka

Prešli sme maratónom poznávania, došla som k záveru: človek má v sebe ukotvenú dokonalosť, s jasnými pravidlami, prebieha stály boj o slovo Ježiš – prosím a o slovo – Lucifer = slovo sa delí: L-uci-fer, písmeno L sa píli na tri časti, dva dĺžne a jeden mäkčeň a tak zo slova vznikne slovo: ,,učí fér – ďakujem“. Mäkčeň sú zopnuté ruky k vďake, že sme rozum – dĺžeň – svetlo života používali pri slove a skutku v plnom vedomí.

Kde sa stala chyba? Človek povyšuje a ponižuje, tým v sebe zanedbáva váhy života ktoré sú miery pre:

 1. hrubohmotnosť – to, čo sa dáva do jedla hrsťami – nočná obloha hviezd
 2. jemnohmotnosť – to, čo sa dáva do jedla štipkami – korenie života – slnko života – deň

Jemnohmotnosť a hrubohmotnosť:

 1. Inteligentný človek je plne vedomý, že stredná trieda ľudstva ťahá tých, ktorí sú zaslepení majetkom peňazí, uviazli v jemnohmotností – páli ich slnko ostrov žiarou, sú v okovách zaslepení pre nevedomosť zasiahla ich lenivosť splolupráce pre harmóniu: psychiky a fyziky, tým posilňovač planéty Pluto pre rozum a jeho mesiace pre čisté jasnozmysy, ktoré fungujú len cez blížnych sú zanedbané – neleštené, zanesené špinou, tým sa ďalekohľady stali pre človeka nepoužitými – nefunkčnými brzdami – nikdy nemajú dosť – žiara svetla im všetko spáli.
 2. Stredná trieda vie, že hrubohmotní sú ti, ktorí kritizujú – miery váh/gramy, kila, tony/ sú im k ničomu, tak následne zatemňujú si mozog pre jasnozmyselnosť mikroskopu. Nespracovaná emócia Nie je nefunkčným ďalekohľadom pre štart spoznávať nové a tým sa cez Univerzum zásobovať zdravou výživou pod mikroskopom, tak potrebnou pre telo.
 3. Stredná vrstva sa ukotvuje vetou: ,,Miluj svojho blížneho, ako seba samého“, vie, kde je sever – spí v Božích sýpkach plných nápadov – myseľ si vyberá z móla možnosti pre nové ráno. Seje nové slovo pri východe slnka/nápady dňa v prítomnej chvíli/, cez deň vidieť a počuť pestovanie jeho skutkov, sám žne večer svoju odbornosť slávy – poriadna robota sa chváli sama. Prichádza noc, vie, že opäť sa poprechádza po Božích sýpkach …, takto sa drží stredná trieda svojho kompasu.
statika – kríž človeka

Výživa pre telo:

 1. myseľ je adventom – pôst rozumu /štyri týždne/
 2. slovo je veľkým pôstom pred veľkou nocou – pôst jazyka /šesť týždne/
 3. skutok je vytrvalým pôstom pre telo /144 000 minút, v prepočte 100 dní pre koordinovaný pohyb pri tréningu remesla/
 4. odbornosť – pôst od veľkej noci po Turíce – odovzdávame skúsenosti – obúvame blížnym sedemmíľové čížmy – pôst tela /šesť týždne – ušetrené týždne a týždne nevedomosti pre rýchly rast jedincov – učiteľ nechá trénovať svojho učňa/

Dnešný dátum 26.11.2022 nás posilňuje autosugesciami:

 1. 1 x 0. = pevný základ života je kompasom navigácie
 2. 2 x 1. = som/si/ Božím dieťaťom/BOH – bohatstvo osobnosti hľadaj/
 3. 4 x 2. = stíš sa štyrikrát, aby si správne používal kompas života: myslíš, diskutuješ s Univerzom cez blížneho, slovo sa skutkom stáva, odovzdávanie skúsenosti
 4. 1 x 6. = prijatie nového pokrokového učiva – nápad

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove: 26.11.2022

Konzultant: Mária Bednárová

Vytlačiť Vytlačiť