Človek vtáčaťom

Dnes ráno po prebudení, krokom späť do sna a krokom tu, v mojej mysli sa premietal film sna. Snívalo sa mi o naklonenom strome, ktorý bol celý obsýpaný plodmi. Vnútorne som bola neistá, kohosi som sa spýtala, môžem obrať plody stromu, je to bezpečné vyliezť na tento strom? Pochybovala som o pevností koreňov. Odpoveď znela: ,,Áno“, osoba kývajúc s hlavou ma uistila v mojom konaní. Nohou som sa jemne dotkla nakloneného stromu, aby som prešla ku korune stromu, len čo celá váha môjho tela bola na kmeni stromu, strom sa vyvrátil aj s koreňmi. Nejaká žena prišla s košíkom, pooberali sme plody a vôbec som nebola prekvapená, že tam boli aj dve fľaše oleja, žena odišla s plným košom a Ja som sa prebudila.

Stíšila som sa, aby sa mi sen vyložil. V mysli sa mi objavilo hniezdo, kde vtáčatá čakali na pokrm a orol práve vzlietol. Poučenie pre človeka: Vždy, keď niečomu nerozumieš, čakáš na potravu ako to vtáča, stíšením sa: ,,vtáčaťu sa otvárajú zobáky“- kde duchovne otváraš zvierače pod bruška, robíš revíznu kontrolu konečníka, močového mechúra, pohlavných orgánov, posilňuješ vývody tela. Kritikou (mrzneš) a pýchou (horíš) zanedbávaš revíznu kontrolu, tak vtáčaťom zotneš hlávky, tým oslabíš vývody tela. Spokojnosť je pokrmom našej Golgoty – hlavy: Hmatateľne drž rozum v hrsti = rozmýšľaj tak, aby sa dalo s rukami hrať, počuteľne chutnáš = počúvaj tak, aby ti chutnalo, pohľad je mikroskop aj ďalekohľad pre zrelú vôňu = pozeraj tak, aby ti voňalo tak ako rozkvitnutý a následne zarodený strom, ktorý bol obsýpaný plodmi. Ďakujme za spokojnosť – úspechy života, aby nám slúžili ako poriadne náradie pre nasledujúce dni života. Dávajme pozor na minulosť, poučme sa z môjho sna: ,,len čo som sa oprela o spokojnosť a uistenie blížneho, strom sa vyvrátil aj s koreňmi.“ Pozeraj vždy na svoj originálny pocit v hľadaní možností.

Buďme vďační za uličku cesty nášho života: ,,prosím + ďakujem“, aby sme sa cítili chránení orlom, keď prosíme posilňujeme psychiku ktorá je informačným poľom jadra, chránime si otvorený cit vďačnosti za každý pokrm psychickej nespokojnosti, ktorý prichádza v prítomnej chvíli, tým následne poznaním jedávame zo stromu poznania – živíme sa ako strom, cítime spokojnosť – úspechy života = ďakujeme za zdravú, zdatnú fyziku pre koordinovaný pohyb tela – za zdravé, zrelé plody života.

S pozdravom a úctou Anna Matejová www.immanuel.eu

V Bardejove 01.01.2022

Vytlačiť Vytlačiť