ÚVOD HVIEZDA LISTY   VIDEO DISKUSIA STRETNUTIA  

 

Všeliek z rozprávky „Pyšná princezna“.

26 január, 15:48

Rozprávky sú mojím obľúbeným žánrom. V nich sa skrýva múdrosť, liek pre telo. Poďme sa pozrieť na všeliek z pyšnej princeznej.
Je to rozprávka o kvete, ktorý spieva. Týka sa to každého človeka. Všetko na čo pomyslíš, má kvet čiže priestor, ktorý hrá melódiu. Pre nás každého, keď kvet spieva, načúvame receptúre.
Všetko, čo skritizujeme, konštatujeme, kvet nám vedne. V prenesenom význame v ľudskom tele začíname podporovať diagnózu. Všetko, čo vyvýšime tlakom sa ničí, teplotou horí sila človeka.
Kedy kvet udržíš, aby rozkvital a spieval? Je to o ľudskej zvedavosti. Popíšem to detailne. Všetko, čo sa ti nepáči v mysli, zober to do ruky ako krehký kvet a ovoňaj. Až zacítiš vôňu, už si za vodou. Keď sa začne slina na jazyku vytvárať, liek sa začal liať do tela. Tak príde dobrý nápad, kvet spieva.
Pamätaj na výdrž. Pracuješ s krvou. Keď vôňu necítiš, pracuješ s dutou žilou, robíš podtlak v tele. Ťaháš krv cez dutú žilu do srdca, aby si ju okysličil. Až začneš cítiť vôňu, si na pol ceste. Krv vychádza zo srdca okysličená. V tvojom tele vznikne tlak a oheň na realizovanie sa. Krv prechádza tepnou, aby bunkám odovzdala kyslík.
Dnes Vám píšem úvod – kríž – ročné obdobia, aby si sa vedel orientovať. Tu jasne vidíme štyri rovnaké časti: a. Myslí na kvet ako vonia. b. Rozprávaj, definuj zrelosť vône, ukladáš ju ako puzzel, kým pochopíš celok. c. Pochopil si celok, zaradil si vôňu, môžeš sa začať realizovať. Vychytaš detail – modernizuješ sa. d. Dielo svojich rúk odovzdávaš svojim blížnym, aby ťa prekonali. Tak odkladáš semeno pravdy do sýpky.
1. Myslíš na kvet – vyberáš zo sýpky semená. Duša odovzdáva informácie rozumu.
2. Komunikuješ o krehkom kvete – semeno vzklíči rastie. Rozum odovzdáva informáciu jazyku.
3. Realizuješ sa – kvet ti rozkvitol, telo dostalo dostatočné množstvo energií , pracuješ s krásnou úrodou. Jazyk velí tvojmu telu.
4. Odovzdávaš informáciu svojim blížnym, aby ťa blížni prekonali – úroda zreje do šťavnatých plodov. Duša a telo dosiahli rovnosť, svetlo duše je pretransformované do tela.
Verím, že sa ti podarí skrotiť svoju pýchu, aby sa svetlo tvojej duše ujalo v tvojom tele, stalo sa chrámom božím. Tvoj kvet života hrá v tvojich rukách, v tvojom tele.
S pozdravom a úctou Matejová
V Bardejove 26.01.2018

Anna Matejová

,

---

Komentáre sú uzatvorené

---